Camdaki Yansımanız
MAĞAZA
MAĞAZA

Evlerimizde Neden Sineklik Kullanmalıyız?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklardan dolayı balkon kapılarını, pencereleri sürekli açık tutmaya çalışıyoruz. Fakat özellikle yaz aylarında çoğalan türlü haşere, sivrisinekler içere girerek günümüzü, uykumuzu mahvedebiliyor. İşte sineklik denilen aparat bu gibi rahatsızlık veren canlıların içeri girmemesi için bir koruyucu ön panel işlevi görüyor. Sineklik sistemleri özellikle yaz aylarında rağbet görmesine rağmen, tüm mevsimlerde de kullanışlı bir önlem olarak görülmektedir. Ayrıca her iç mekâna uygulanabilen yüksek koruma amaçlı kullanışlı bir ürün olup, kullanıcı odaklıdır. Balkon kapılarına takılabildiği gibi, pencereleriniz de rahatlıkla takılabilmektedir. Kesinlikle pencere ve kapıların kapanmasına engel oluşturmaz.

Peki evlerimiz için en doğru sineklik modeli hangisidir? Bu soru için bizim neye daha fazla ihtiyacımız olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Bazıları mekânın konsept ve dekorasyonuna göre hareket ederken bazı insanlar da çocuğunu gece yatarken sinek ısırmasın derdindedir. Bu yüzden ihtiyacımıza göre sineklik tercihinizi yapmanız en doğrusu olacaktır.

Sineklik sistemlerinin de birçok modeli bulunmaktadır. Yapısına, üretilme modeline ve kullanılan malzemeye göre de fiyatlar değişmektedir. Fakat gerçek şudur ki, her bütçeye göre de uygun bir sineklik çeşidi mevcuttur. Aşağıda açıklanan sineklik modelleri sıklıkla tercih edilen modellerdir.

Sineklik Çeşitleri

  1. Plise Sineklik Sistemleri

Sade ve şık görüntüsüyle beğenileri üzerine toplayan plise sineklikler kolay kullanımı nedeniyle de çok fazla tercih ediliyor. Plise sinekliklerin sevilmesinin bir diğer nedeni de plise tüllerinin %100 polyester yapıda olması ve koku yapmamasıdır. Diğer bir ismi ise akordeon sineklik sistemidir. Ayrıca kullanımında kesinlikle yöne (sol-sağ) ayrımı bulunmamaktadır. Dikey- yatay şekillerde veya duble sineklik şeklinde kullanılması mümkündür. Uzun yıllar boyunca evinize türlü haşere ve böceklerden koruma sağlar. Oldukça şık tasarımlarıyla ev dekorasyonlarınızı tamamlayacak türde sinekliklerdir.

  1. Menteşeli Sineklik Sistemleri

Menteşeli sinekliklerin de kullanımı kolaydır fakat pencere ile ayrılmaz bir bütün değildir. Çerçeve şeklinde üretilirler. Sineklik istenildiği zaman kolayla çıkarılarak, yerinden sökülmektedir. Genellikle pencereler için kullanılmaktadır ve her pencere modeline uygun sinekliklerdir. Yer kaplamaz, tak-çıkar pratik bir sineklik çeşididir. Fiyat maliyet açısından da diğer sinekliklere göre daha ekonomik bir sineklik modelidir. Pencereleri sürekli açık tutanlar için ve sadece sinekliği akşam kullanmak isteyenler için uygun bir modeldir. Dışarı itilerek komple açılabilirler. Yerinden sökülerek kolayca temizliği yapılabilir.

  1. Stor Sineklik Sistemleri

Stor sineklikler yayla kurma mekanizmasından yararlanılarak üretilen ve açılıp kapanan, kapandığında veya açıldığında yine yay modeli sayesinde kolaylıkla kendini toplayabilen bir sineklik modelidir. Sinekliği açmanız gereken durumlarda hafif bir el hareketi ile stor sineklik kendini toplayabilmektedir. Plise sineklik modelinde olduğu gibi yatay-dikey sineklik sistemleri, duble sineklik sistemleri şeklinde çeşitleri de mevcuttur. Çok fonksiyonlu şık bir tasarım ürünüdür. Farklı uygulama alanlarına göre değişiklikler gösterebilmektedir.  Fakat diğer sineklik modellerine göre uzun yıllar dayanmaz. Bu sineklik modeli mekân dekorasyonuna uygun olması için göze hitap eden bir model olduğu için çok fazla tercih edilen bir model değildir.

Evlerinize sineklik sistemlerinden yaptırmak istiyor, fakat hangi modeli yaptıracağınız konusunda emin olamıyorsanız, yapmanız gereken işlem banergrup.com adresine girerek, “Dizayn Sineklik Sistemleri” ne giriş yapabilir ve sineklik modellerimizi inceleyebilirsiniz. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek bütçenize en uygun sineklik modeli için fiyat da alabilirsiniz.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram